Uz kuras rokas nesājāmi saderināšanās un laulību gredzeni?

Запись помещена: Bir 17, 2020

Категории:

Uz kuras rokas nēsājami saderināšanās un laulību gredzeni?

Vai zināt uz kuras rokas un pirksta maukdams saderināšanās gredzens? Vai varbūt aizmirsāt padomāt, kur tieši liksiet laulības gredzenu, sakot svarīgāko “jā” savā dzīvē? Lasiet tālāk un uzziniet gredzentins.lv sniegtos faktus par mīlestības simbola gredzenu nēsāšanas vietām, nozīmi un tradīcijām.

Saderināšanās gredzens: uz kuras rokas un pirksta nēsāt?

Katrā valstī ieradumi, uz kuras rokas nēsājami saderināšanās gredzeni, ir dažādi. Tradīcijas ietekmē kultūras, reliģiskās un sociālās nostājas. Tradīcijas ietekmē kultūras, reliģiskā un sociālā attieksme. Dēļ pasaules globalitātes un arvien lielāku laulību starp citas tautas skaitu, tradīcijas kļūst arvien mazāk svarīgas. Tomēr Lietuvā ir ierasts saderināšanās gredzenu uzlikt uz labās rokas. Tam ir ietekme un dažādās reliģijas un kultūras avotos aprakstīts kreisās rokas kā “ļaunuma” nolikums. Lai arī saderināšanās gredzena rokas izvēle var būt atkarīga no jūsu vēlmēm vai ērtības, tomēr pirksts, uz kura tiek maukdams gredzens, paliek tas pats - bezvārda, tieši šis pirksts ir pazīstams kā visbiežāk sastopamā vieta, kas simbolizē saderināšanos.

Kur maukdams laulību gredzens?

Laulību gredzenu vietai uz rokām ir dziļākas tradīcijas un ir vairāk saistīta ar noteikumiem. Daļēji tas ir saistīts ar faktu, ka tādam aksesuāram kā kāzu gredzenam, ir ļoti bagāta vēsture. Agrīnu laulību gredzenu pieminēšana ir zināma apmēram pirms 5000 gadiem Ēģiptē, kur pāri pina kanepes ap pirkstiem, lai parādītu, ka ir precējušies. Vēlāk senie Romieši aizstāja ar dzelzi, un galu galā eropieši to pārvērta par krāšņu mākslas darbu, kas izgatavots no zelta. Lietuvā laulību gredzens parasti maukdams kreisā pusē. Interesnati tas, ka gan saderināšanās, gan laulību gredzenus nēsā tieši uz bezvārda pirksta. Jo jautājat, kāpēc šis pirksts ir tik īpašs, senie Romieši atbildētu, ka tas ir pirksts ar vēnu, kas tieši savienojas ar sirdi - Vena Amoris. Un, lai gan zinātnieki noliedz šādas vēnas esamību, Rietumu pasaulē, tradīcija nēsāt mīlas gredzenus tieši uz šī pirksta ir ļoti spēcīga.

Kur pēc laulības tiek nolikts saderināšanās gredzens?

Saderināšanās gredzens ir plānotas laulības zīme, kas nozīmē vīrieša solījumu sievietei. Tomēr vai salaulājoties saderināšanās gredzens vēl joprojām ir vajadzīgs? Vai varbūt tas zaudē nozīmi izrotājot rokas vēl ar arvien stiprāku, savienību simbolizējošu laulību gredzenu? Tomēr dēļ tā vairums sievietēm pēc laulībām kopā patīk nēsāt un saderināšanās gredzenu, un laulību gredzenu. Tomēr daudzām sievietēm patīk pēc laulībām valkāt gan saderināšanās gredzenu, gan laulību gredzenu. Iemesli šeit parasti ir saistīti ar saderināto sentimentalitāti un paša gredzena kā rotaslietas dārgumu. Līgava pati var izlemt, vai viņa laulību ceremonijas laikā vēlas nēsāt un saderināšanās gredzenu, taču ir svarīgi pieminēt, ka daži diezgan stingri ievēro gredzenu secību, ja tikai izvēlaties nēsāt gan saderināšanās gan laulību gredzenus uz tās pašas rokas. Šajā situācijā laulību gredzens uzvelkams pirmais, un uz tā - maukdams saderināšanās gredzens.Aizņemieties citu valstu tradīcijas

Tiem, kas meklē ne vienkāršus mīlestības simbolus, kas dot jēgu gredzentins.lv atgādina par citu valstu mīlestības un solījumu viens otram tradīcijām. Pieņemsim, dažas klejotāju tautas no seniem laikiem saglabāja ļoti neparastu laulību tradīciju. Laulības gredzena vietā vīrietis dāvināja savai mīļotajai smaržīgus salma caurumiņus, kas simbolizēja līgavas izturīgi sasietas kājas, lai viņa neaizbēgtu no līgavaiņa. Čigāņu kultūra tā pat atšķiras, izvēloties gredzena nēsāšanas vietu. Šeit sievietes tās aizkabina ar plānu ķēdīti, kura vienmēr nēsājama uz kakla, jo tā mīlestības simbols ir tuvāk sirdij. Āzija izceļas arī ar savām laulību tradīcijām, kur sievietēm regulāri jāvalkā kāzu gredzens, taču viņām pašām jāizlemj, kur. Tikmēr vīriešiem Āzijā laulības gredzens vispār netiek prasīts, taču daudzi to valkā par godu mūsdienu tradīcijām. Tostarp vīriešiem Āzijā vispār nav jānēsā laulību gredzens, tomēr daudzums to uzvelk, cienot mūsdienu tradīcijas. Izvēloties gan saderināšanās, gan laulību gredzenu vietu, Gredzentins.lv tiecas ņemt vērā abu partneru tradīciju reliģisko un kultūras uztveri un izvēlēties ērtāko vietu īpatnējiem gredzeniem.